wyprawka do szkoły

Pójście naszej pociechy do żłobka, przedszkola czy szkoły zawsze wiąże się z wielkimi emocjami dla całej rodziny, ale to także cała lista rzeczy, które nasza pociecha powinna mieć ze sobą by dobrze czuć się i funkcjonować w nowym otoczeniu. Podpowiadamy jak przygotować wyprawkę na każdym poziomie edukacji. Inspirujemy co możesz zrobić samemu w domu i jakich produktów pasmanteryjnych użyć by ułatwić sobie organizację takiej wyprawki.

Co to jest wyprawka?

Wyprawka szkolna, przedszkolna, to nic innego jak zestaw niezbędnych rzeczy: pościeli, ubrań, worków na kapcie lub WF, artykułów na zajęcia plastyczne, higienicznych, niezbędnych do funkcjonowania naszej pociechy w nowym miejscu. Zakres wyprawki oczywiście zależny jest od wieku dziecka, nastolatka oraz miejsca w którym nasza pociecha zaczyna swoja nowa przygodę, inna wyprawka będzie do żłobka, inna do przedszkola, szkoły podstawowej.

Co jest potrzebne do przygotowania wyprawki?

W zależności od tego w jakiej placówce Twoje dziecko rozpoczyna swoją edukację, wymogi i potrzeby będą inne, Wyprawka dla maluszka idącego do żłobka będzie inna niż ta dla pierwszoklasisty. Przed rozpoczęciem jej kompletowania warto sprawdzić, czy w wybranym przez Ciebie miejscu, nie ma listy rzeczy potrzebnych do jej przygotowania. My podpowiadamy, co w takiej wyprawce powinno pojawić się, najczęściej w zależności od wieku i etapów edukacji.

Wyprawka dla malucha, przedszkolaka

Plecak lub worek na odzież- przydatny do noszenia najbardziej potrzebnych rzeczy tych na co dzień, jak i tych, które zostają na zmianę w przedszkolu. Taki plecak czy worek możesz kupić gotowy ale my polecamy uszyć go samemu, jeśli oczywiście masz takie zdolności. Samodzielnie uszyty worek pozwala na podkreślenie indywidualnego charakteru Twojego malucha, może on sam wybrać materiał z którego go uszyjesz i będzie jedyny w swoim rodzaju, nie pomyli go z żadnym innym, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy dla dziecka pójście do żłobka, przedszkola to także duże emocje. W końcu to pierwsze poważne rozstanie z rodzicami. Do uszycia plecaka polecamy Ci tkaninę, która jest wodoodporna, impregnowana i odporna na zabrudzenia. Na worek, do którego spakujesz paputki, rzeczy na zmianę, czy potrzebne inne akcesoria polecamy nasze niezastąpione tkaniny bawełniane w dziecięce wzory. Dobrze, by taki worek miał sznurki, ułatwi to Twojemu maluchowi wyjmowanie z niego rzeczy.

Ważne jest by Twoja pociecha miała podpisane lub oznaczone swoje rzeczy, tak by nie myliły się z rzeczami innych dzieci. Jest to ułatwienie dla “cioć” w przedszkolu, żłobku oraz dla samego malucha. Tu proponujemy Ci trzy sposoby oznaczania ubrań:

  • Możesz zaopatrzyć się w tasiemki bawełniane w różnych kolorach, na nich napisać imię i nazwisko dziecka a następnie przyszyć je od wewnętrznej strony do ubrań. Tasiemek możesz także użyć jako zawieszki do smoczka, jeśli Twój żłobkowy maluch nadal go używa,
  • skorzystaj z gotowych dedykowanych do tego celu etykiet z pisakiem lub pisaka z taśmą, łatwo możesz je przeprasować do ubranek za pomocą żelazka. Razem wybierzcie wzór, które dziecko lubi i zapamięta
  • Kolejnym sposobem, szczególnie ułatwiającym Twojemu dziecku rozpoznanie swoich ubranek jest zastosowanie naszywek i naprasowanek wybierzcie 1-2 wzory, które przyprasujesz żelazkiem do zewnętrznej strony ubrań swojej pociechy, wtedy z łatwością będzie wiedzieć, które rzeczy należą do niego. 

Dobrze by podpisane były nie tylko rzeczy na zmianę, worek, plecak, piżamka ale także kołderka, w wielu przedszkolach maluchy nadal leżakują po obiedzie. Oczywiście możesz zakupić gotowe zestawy pościelowe ale my proponujemy uszyć dla swojego szkraba kołderkę personalizowana, do wyboru masz wiele wzorów na dobranoc, które utulą Twojego malucha do snu. Tkaniny bawełnianej możesz także użyć do uszycia fartuszka dla swojego maluszka.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Dla pierwszoklasisty pamiętaj o przygotowaniu worka na WF lub inne zajęcia sportowe. Możesz dodać naszywkę z imieniem lub dziecko samo może go sobie opisać używając pisaka z szablonem.

Przydatne będą także łatki na kolana, pamiętaj, że dzieciaki w szkole często bawią się na ziemi i wracają z dziurami na kolanach spodni. Niebanalnym pomysłem na stale rozwiązane buty u naszych pociech, są nasze zaczepki silikonowe zamiast sznurowadeł, łatwo wymienisz je w butach, są elastyczne, nie trzeba ich wiązać a Twoja latorośl z łatwością wsunie buty na nogę. 

W szkole potrzebne są również wszelkiego rodzaju akcesoria na zajęcia plastyczno techniczne, jak sznurki, włóczki nici, tasiemki, guziki itp. Polecamy zaopatrzyć się np. w nasze boxy kreatywne oraz inne akcesoria krawieckie, które mogą być wykorzystane do twórczych prac kreatywnych i rękodzielniczych zarówno w szkole jak i w domu.

Niezależnie czy to pierwszy dzień żłobka, przedszkola czy powrót do szkoły, dobrze zorganizowana wyprawka ułatwi Twojemu dziecku adaptację w nowym miejscu, a Tobie zaoszczędzi sporo czasu na szukaniu rzeczy swojej pociechy po całej placówce.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą akcesoriów przydatnych w organizowaniu wyprawki.

Powodzenia #teamustefana