zestaw do szkoły krawieckiej

Nie tylko przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych potrzebują wyprawki do szkoły, dotyczy to także młodzieży, która zaczyna kolejny etap w swojej edukacji. My skupimy się zatem na uczniach szkół branżowych, w szczególności krawieckich, którzy rozpoczynają naukę na kierunkach technik projektowania mody, stylista czy krawiec. Tak Ci uczniowie również potrzebują wyprawki do szkoły, z tym, że poza przyborami szkolnymi jest to także wyprawka, zawierająca cały zestaw przyborów krawieckich niezbędnych do rozpoczęcia nauki szycia.

W tym artykule podpowiemy, co taki zestaw powinien zawierać oraz na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu wyprawki do szkoły krawieckiej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów do nauki szycia w szkole krawieckiej lub na kursach szycia??

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego ważne jest skompletowanie takiej wyprawki z dobrymi jakościowo produktami. Zdobycie umiejętności szycia, szczególnie jeśli wiąże się z tym chęć pracowania w zawodzie, to proces długotrwały, zwykle trwa trzy lub cztery lata w zależności od profilu szkoły. Ważne jest by zaopatrzyć się w produktu trwałe, które posłużą nam przez długi czas, a nie zużyją się po pierwszym szyciu. Nici, szpilki, nożyczki to produkty, które w procesie kształcenia używane są wielokrotnie dlatego ważne jest by pomagały nam w pracy, zapewniając komfort ich użytkowania. 

Zwróć uwagę na to, czy: 

 • szpilki są ostre - czy łatwo wbijają się w tkaninę, czy się nie wyginają podczas wkłuwania w materiał, to niby takie drobnostki jednak mogą w późniejszym etapie utrudniać i wydłużać Tobie pracę.
 • sprawdź czy kreda się nie łamie i nie zostawia śladów na tkaninie, szczególnie tych tłustych - wybawienie ich z gotowej już kreacji może okazać się problematyczne, zwróć także uwagę na to czy kreda lub kredka krawiecka, której używasz jest spieralna.
 • czy prujka jest wystarczająco ostra, by łatwo pruć ściegi - bo na początku swojej przygody z szyciem, więcej będziesz pruć jak szyć. Zgodnie z zasada “żeby szyć trzeba pruć”
 • Nożyczki to kolejne narzędzie niezbędne w pracowni krawieckiej, sprawdź czy rękojeść dobrze układa Ci się w dłoni, czy wygodnie trzyma Ci się dane nożyczki, czy wielkość jest odpowiednia do wielkości twojej ręki. Jeśli jesteś leworęczny, możesz zaopatrzyć się w nożyczki dla osób leworęcznych, znacznie ułatwiają pracę.
 • miara krawiecka - rekomendujemy tradycyjna miarę krawiecka najlepiej dwu, trzy kolorową ale możesz również skompletować miarę zwijaną.

Co więc powinien zawierać zestaw do nauki szycia?

Przedstawiamy listę przyborów niezbędnych do szkoły krawieckiej: 

 • tkanina bawełniana lub płótno bawełniane, na której uczniowie ćwiczą pierwsze przeszycia na zajęciach praktycznych. 
 •  nici maszynowe, nici do haftu - mulinę, 
 • igły uniwersalne do szycia ręcznego, 
 • nożyczki, najlepiej w dwóch rozmiarach, 
 • obcinaczki do nitek, które znacznie przyspieszają i ułatwiają cały proces szycia.
 • przyrządy do prucia tzw. prujki lub przecinaki, które ułatwiają rozpruwanie tkanin. 
 • miara krawiecka dwustronna
 • naparstek
 • kreda lub kredki krawieckie, najlepiej takie, które znikają po wypraniu tkaniny.

W ofercie naszej hurtowni pasmanteryjnej znajdziesz zestaw podstawowych przyborów krawieckich przygotowany specjalnie dla adeptów szkół krawieckich. Nasz BOX KRAWIECKI stworzyliśmy odpowiadając na liczne pytania i potrzeby naszych klientów. W miarę zdobywania nowych umiejętności w procesie kształcenia możesz powiększyć swój zestaw o kolejne akcesoria krawieckie niezbędne do rozwijania umiejętności szycia, np krzywiki, pęsety krawieckie i wiele innych pomocnych przyborów krawieckich.

Taki zestaw krawiecki sprawdzi się również w każdej pracowni krawieckiej, szkole szycia, czy jako zestaw naprawczy w każdym gospodarstwie domowym dla pasjonatów szycia i tworzenie własnych projektów DIY. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.